השחר של מירב

"השחר של מירב – המקום לתמיכה והעצמה הוקם מתוך "סיפור משפחתי" של יוזמי התוכנית- בני משפחה שחלו בסרטן והחלימו. מירב נאמן ז"ל שנפטרה מדום לב, הייתה שותפה להקמת המיזם, יחד עם אחיה, והיא ניהלה את התוכנית מ 2010 ועד 2015. התוכנית הייתה עבור מירב "מפעל חיים". בקסם האישי שלה, בסבלנות אין קץ, ובעיקר עם המון נתינה והאהבה, הצליחה מירב בזמן שהייתה איתנו, לאפשר ליותר מ- 1000 מחלימות ומחלימים להגיע לתוכנית ולסיים אותה עם הרבה יותר אופטימיות, חיוניות, חוסן נפשי ותוכניות לעתיד.

הסיפור המשפחתי האיר את זמן סיום הטיפולים וה משבר האישי העמוק שנוצר שם. דווקא במקום האופטימי בו הרופא מכריז "זהו, את/ה בריאים, נתראה בביקורות הבאות"…דווקא אז, המעטפת המחבקת והתומכת – הצוות הרפואי, המשפחה ותומכים נוספים, כבר לא ממש נמצאים כדי לתמוך(הם חזרו לשגרה שלהם) . מנקודה זאת מתחילה להיווצר בדידות גדולה . כי למרות שהגוף עדין חלש, הנפש עברה חוויה טראומטית, הפחדים קיימים, דווקא עכשיו שאנו זקוקים לתמיכה וסיוע, אנחנו מעדיפים להיות לבדנו כי אנחנו בריאים ולא נעים להטריד את האחרים.

זה בדיוק המקום ש"תוכנית השחר של מירב" מבקשת להיות עבור מחלימים מסרטן.

הצוות

התוכנית גובשה ומיושמת על ידי מומחים בעלי שם ממיטב אנשי המקצוע בתחומי הרפואה, במגוון רחב של תחומים רלבנטיים הקשורים בתהליך ההחלמה: אונקולוגיים, פסיכו אונקולוגיים, רופאי ספורט, תזונאים ועוד.  

הצוות המקצועי פועל מתוך תחושת שליחות אמיתית ואמונה ביכולת לסייע משמעותית למחלימים.

היזמים ומפתחי התוכנית

עמירם נאמן

מייסד ומנהל ״השחר של מירב״

עמירם נאמן

עמירם הינו מנהל ויזם עסקי וחברתי. כיועץ ארגוני בעל ניסיון רב שנים (סיים לימודיו לתואר (M.Sc) במינהל עסקים -אוניברסיטת תל אביב, עמירם הקים וניהל חברות לייעוץ ארגוני והיה שותף בצוותי הקמה של עמותות ופעולות למען הקהילה ("בטרם" - מניעת היפגעות ילדים, "התחלה טובה" - הגב' עליזה אולמרט ועוד).

​ היוזמה של עמירם להקים את "השחר של מירב – המקום לתמיכה והעצמה למחלימים אונקולוגים" נבעה מתהליכי תמיכה והחלמה של בני משפחה שחלו בסרטן.

ד״ר שולמית ריזל

מייסדת-שותפת ומנהל מקצועית של ״השחר של מירב״

ד״ר שולמית ריזל

רופאה אונקולוגית, מנהלת (בדימוס) את היחידה לאונקולוגית השד, במרכז הרפואי רבין, והיא נחשבת כמומחית בעלת שם בטיפול ובריפוי סרטן השד.

ד"ר ריזל, בשיאה של קריירה של טיפול אונקולוגי רפואי בחולי סרטן, מבקשת להיות בין מובילי הגישה השיקומית למחלימים ממחלת הסרטן ולאפשר למחלימים תהליכי העצמה אישית וחיזוק הגוף והנפש.

צוות מייעץ

פרופ' רות פת הורנצ'יק

פרופסור לעבודה סוציאלית ופסיכולוגית קלינית

פרופ' רות פת הורנצ'יק

רות פת-הורנצ'יק היא פרופסור מן המניין בבית הספר לעבודה סוציאלית ורווחה חברתית באוניברסיטה העברית בירושלים. היא פסיכולוגית קלינית שקיבלה את הדוקטורט שלה מהאוניברסיטה העברית וסיימה את הכשרתה לאחר הדוקטורט באוניברסיטת קליפורניה בסן דייגו.

פרופ' רות פת הורנצ'יק מקיימת מחקרים בינ"ל כדי להבין כיצד ניתן לשפר את החוסן הנפשי והפיזי של נשים החולות בסרטן השד על מנת לעזור להן להתמודד ולחזור באופן מלא לשגרה.

ד״ר שלומית פרי

מומחית לפסיכו-אונקולוגיה

ד״ר שלומית פרי

ד"ר שלומית פרי, עובדת סוציאלית לשעבר במרכז דוידוף, בית החולים בלינסון.
ממייסדי האגודה הישראלית לפסיכואונקולוגיה ויו"ר האגודה בשנים 2013-2004.
יו"ר הוועדה המוסדית לחוק החולה הנוטה למות במרכז רבין וחברה בוועדה הארצית.

צוות התראפיסטים שלנו

עדי אבדיאב

מאמנת רפואית מוסמכת, בוגרת MCI אחות מוסמכת בעברי, BA בסיעוד, MA בגרונטולוגיה

עדי אבדיאב

מאמנת רפואית מוסמכת, בוגרת MCI אחות מוסמכת בעברי, BA בסיעוד, MA בגרונטולוגיה

דיתה אראל

מנחת פסיכודרומה

דיתה אראל

בעלת תואר שני בטיפול באמנות.
פסיכודרמטיסטית מוסמכת ומדריכה.
בוגרת ביה"ס לפסיכותרפיה של המכון הישראלי לפסיכואנליזה ומסיימת לימודי פסיכותרפיה למתקדמים של אוניברסיטת ת"א.
בעלת קליניקה פרטית לטיפול במבוגרים ומתבגרים, מטפלת ומנחה קבוצות במשרד הביטחון ובמרכז ה"אלה". מתמחה בפוסט טראומה, דיכאון ובאבדון ובשכול.

המוטו המקצועי שלי - אני מאמינה ש"ביחד הקבוצתי" טמון כוח עצום לתמוך, לרפא ולהביא לשינוי ולהתחדשות.

ד"ר עדה מיכל ווינשטיין

מטפלת בפסיכודרמה

ד"ר עדה מיכל ווינשטיין

מטפלת מוסמכת בפסיכודרמה מטעם אוניברסיטת בר-אילן, PHd אוניברסיטת בר אילן, M.A מטעם אוניברסיטת לסלי.

מוטו: עידוד וחיזוק הספונטניות והיצירתיות ככלי להתמודדות עם טראומה והחלמה, וחיזוק האמונה ביכולת להרגיש טוב למרות הכל.

השחר של מירב היא אחת העמותות היחידות אם לא היחידה העוסקת בנושא כל כך קריטי של החלמה ושיפור איכות החיים הנפשית והגופנית של אנשים שחלו בסרטן. למחלימים אין הכוונה או גב מוסדי מכל סוג שהוא המכווין, יוצר קהילה תומכת ומענה לשאלות רבות.

אלון ולטמן

פסיכולוג רפואי

אלון ולטמן

גיא תבורי

תואר שני MSW עבודה סוציאלית שיקומית

גיא תבורי

אני עוסק בעולם הבריאות כבר למעלה מ10 שנים. התחלתי את דרכי כמטופל, המשכתי בהקמת עמותת חולים בתחום ההמטולוגיה, ופעיל במספר עמותות בארץ, ועמותות בינ"ל. בשנים האחרונות אני עובד כעובד סוציאלי בבתי חולים, מלווה חולים ובני משפחה ומנחה סדנאות. בנוסף אני מרצה בבית ספר לסיעוד על תקשורת עם מטופלים, מנחה סדנאות לרופאים, אחיות ומטופלים. בשורה התחתונה, אני משתמש במה שקורה בחיי כמנוף לצמיחה. את אלו אני מביא איתי להרצאותיי, המפגשים האישיים והמפגשים הקבוצתיים שאני עורך. החלטתי להקדיש את חיי לתמיכה וליווי אנשים הנמצאים ברגעי משבר ורוצים לפעול אחרת.

צוות מטפלים

רותי חי

מנחה סדנאות ומסיבות צחוק ושמחה לארגונים, למשפחות , חברים. בקיצור פצצחוק

רותי חי

מפגש שופע צחוק אנרגיה ובריאות בהנחייתה היחודית והתוססת של רותי חי. במפגש נוכל להתחבר לצחוק המתגלגל שלנו ע"י תרגילים מנחים. נתחיל בצחוק מזוייף והצחוק האמיתי כבר יגיע . המפגש מלווה במוסיקה סוחפת, קצב ותנועה. אתם מוזמנים להשתחרר בעזרת הצחוק..פשוט חוייה אחרת עם טעם של עוד.

ד״ר זוהר יגיל

מנחה בשיטת סוג׳וק

ד״ר זוהר יגיל

יו"ר איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי סניף ישראל וראש מחלקת מחקר ופיתוח באיגוד הסו-ג'וק הבינלאומי, סיאול, קוריאה., תואר דוקטור (PhD) במדעי הרפואה מהאוניברסיטה העברית - מכון ישראל קנדה למחקר רפואי. מרצה בכיר לסו-ג'וק מטעם איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי, בוגר לימודי רפואה סינית, שיאצו, צמחי מרפא, עיסוי, הילינג, צ'י קונג, יוגה, מדיטציה וטכניקות הרפיה ואיזון גוף נפש נוספות.

המוטו המקצועי שלי - "...גוף האדם הינו תופעה מושלמת ומאוזנת היטב ולכן יש לו מופלאה לאזן ולטפל בעצמו גם במצבים קשים ומסובכים הוא רק צריך קצת עידוד והכוונה..."

שירלי יוסף

מרצה ומלווה לתזונה בריאה

שירלי יוסף

בעזרת תזונה טבעית נכונה, שינה טובה, פעילות גופנית ונפש בריאה אנחנו יכולים לראות שיפור בכל המדדים. נוכחתי לדעת מניסיון מאות מטופליי שרפואתו של הרמב"ם מסייעת רבות ומקלה על בעיות בריאות. לרפואתו של הרמב"ם הגעתי בעקבות מחלת הסרטן של אבי ומחלות הילדות של בתי, ואני רואה זכות ושליחות להעביר את הידע החשוב שיטת הטיפול הייחודית שלה ותוצאותיה המוכחות זכו להוקרה בקרב טובי הרופאים והמומחים בתחום בארץ ובעולם.

שרון אמיד

מנחה קבוצות בגישת ריו אביירטו

שרון אמיד

מנחה קבוצות בגישת ריו אביירטו, מוסמכת מטעם ריו אביירטו ישראל.

מוסמכת בשיטת אינטגרציית קול בתנועה מטעם סינפסה- ביה"ס למסתורי הקול והתנועה האנושיים.

מוסמכת להנחיית קבוצות מטעם מכון מעגלים בניהולה של ד"ר נירה כפיר.

"ריו אביירטו" – נהר פתוח הינה גישה ייחודית להנחיית קבוצות בכלים של תנועה, מוסיקה רב גונית, מגע ומדיטציה. השיטה פותחה בארגנטינה בשנות ה- 60 ע"י פסיכולוגית קלינית בשם מריה אדלה פאלקוס.

מאיר שנהב

מרצה בתחום רפואה ומשפט ומתנדב כאחראי משמרת- מלווה קבוצה

מאיר שנהב

מאיר שנהב- מאיר הינו בעל השכלה אקדמית בתחום הפסיכולוגי והמשפטי באוניברסיטת תל אביב, , עו"ד ושופט בית משפט שלום (בדימוס) .

מאיר מתנדב במספר ארגונים : מד"א, יד שרה, ערן (עזרה רפואית נפשית) וכמובן ב "השחר של מירב".

במסגרת הפעילות שלו ב"השחר של מירב" יש למאיר תרומה משמעותית הן כמתנדב בתפקיד של "מנהל משמרת" אהוב ומעורב המלווה במהלך 24 שעות את הקבוצה (בכל יממה יש מתנדב חדש), וגם כמנחה מומחה במסגרת הסמינר.

איריס צור

סדנת טעימות בשיטת פאולה ומהמעגלים בחיינו

איריס צור

...

תמר רבינוביץ

מאמנת כושר וספורט-תרפיסטית

תמר רבינוביץ

מאמנת כושר מוסמכת מטעם מכון וינגייט, מדריכת פילאטיס מוסמכת מטעם קמפוס שיאים, ספורט-תרפיסטית מוסמכת מטעם קמפוס שיאים.
המוטו שלי - העיקר להיות בתנועה. צאו להליכה, תרגלו יוגה, רוצו, קיפצו לשחייה בבריכה, והעיקר – עשו רק את מה שעושה לכם טוב ושתוכלו להתמיד בו לאורך זמן. כי כשהגוף חזק ובריא, הנפש בריאה וחזקה – ונוכל למנוע הישנות של המחלה.

ל'שחר של מירב' הגעתי כי גם אני מחלימה מסרטן.. ב'שחר' אני מסבירה למחלימים על חשיבותה של הפעילות הגופנית כתרופה וזרז להחלמת הגוף והתחזקותו לאחר תקופת המחלה, הטיפולים וההחלמה. הפעילות אותה אני מעבירה מותאמת ליכולות הפיזיות של המחלימים גם בתוך תקופת הטיפולים ומיד לאחריה.

בתיה לוי

מנחת סדנאות

בתיה לוי

בתיה הינה מנחת מעגלים בגישה נשית , בעלת תואר שני בחינוך מוטו... הקשבה וחיבור לקבוצה לייצר תמונת עתיד...להפוך את הטראומה לצלקת...

בוגרת מחלת הסרטן ומחזור 68 ב"השחר של מרב". לאחר שנחשפה לתחומי עניין חדשים ומגוונים, בקשה בתיה להצטרף לצוות המנחים המקצועי בתחומh ההתמחות שלה כמנחת קבוצות.

נויה צור

מדריכה לשמחה ולצחוק

נויה צור

אמנית רב תחומית, בוגרת בית הספר "אדם" אנטרופוסופי, סמינר הקיבוצים, בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה.

מתמחה במגוון סדנאות לגוף ולנפש: ליצנות שקומית, תיאטרון מחול, יצירת תוכן פרפורמנס, אימפרוביזציה, צחוק מרפא, אומנות פלסטית-יצירה .מורה מוסמכת לפילאטיס- מזרן ומכשירים, מביימת, כותבת ויוצרת הצגות בתחום התיאטרון והמחול.

בשחר של מירב נויה מנחה סדנת יוגה צחוק לנשמה ולגוף- בסדנא מחפשים ומגלים איך לתרגל שמחה חיצונית המשפיעה על השמחה הפנימית. נפגשים צוחקים ורואים אור במנהרת החיים עם הרבה הומור ושמחה.

שחר בנטל

מורה ליוגה ומדיטציה

שחר בנטל

מורה ליוגה ומדיטציה מזה 30 שנה ,מדריך לכושר גופני ובריאות בוגר מכון וינגייט.
חבר בארגון שיבננדה ליוגה ומדיטציה הבינלאומי. בוגר קורס מורי יוגה ישראל שנת 1988
בוגר קורס מתקדם ליוגה ומדיטציה בהמס מסטר ליוגה שנת 1999.
בוגר מכון וינגייט להכשרת מאמנים ירושלים 2008 מדריך לכושר גופני ובריאות.

מוטו מקצועי- בעזרת תרגול נכון, תנוחות יוגה, חשיבה חיובית, ריכוז ומדיטציה ניתן להשיג בריאות ואושר.

שלומי עממי

מדריך לצ'י-קונג

שלומי עממי

מדריך לצ'י-קונג
מוסמך של בית הספר ארבעת הצבים של ג'ון קלס
עובד עם המחלימים על צ'י-קונג רפואי, עם דגש על ריפוי פעיל במשך היום ללא מאמץ, כמו ישיבה ועמידה נכונה שמעלה את העוצמה הפנימית ועוזרת מאוד בהחלמה.

אורנה גולדמידט

מטפלת מומחית בתחומי הנטורפתיה,מאקרוביוטיקה , הילינג, צמחי מרפא, רפלקס

נויה צור

אמנית רב תחומית, בוגרת בית הספר "אדם" אנטרופוסופי, סמינר הקיבוצים, בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה.

מתמחה במגוון סדנאות לגוף ולנפש: ליצנות שקומית, תיאטרון מחול, יצירת תוכן פרפורמנס, אימפרוביזציה, צחוק מרפא, אומנות פלסטית-יצירה .מורה מוסמכת לפילאטיס- מזרן ומכשירים, מביימת, כותבת ויוצרת הצגות בתחום התיאטרון והמחול.

בשחר של מירב נויה מנחה סדנת יוגה צחוק לנשמה ולגוף- בסדנא מחפשים ומגלים איך לתרגל שמחה חיצונית המשפיעה על השמחה הפנימית. נפגשים צוחקים ורואים אור במנהרת החיים עם הרבה הומור ושמחה.

צוות הפנאי והרווחה הנפשית

אינס שעיה

מדריכת תנועה, מוסיקה וריקוד

אינס שעיה

אינס היא מדריכה לפעילות גופנית - בוגרת מכון וינגייט- נתניה, כוריאוגרפית – אקדמיה למוסיקה רובין, ירושלים.

ליצנית מקצועית ורפואית – שמחת הלב, בית חולים איכילוב.

הסדנא "לרקוד עם אינס" הינה חוויה רב-חושית- סיור סביב העולם דרך מוסיקה, ריקוד ותנועה, עם הומור, קסם, אווירה לתדר הנכון, פעילות לגוף, לנשמה ולשכל.

דניאל זכאי

מנחה ערבי שירה

דניאל זכאי

דניאל מוביל הרכב ירושלמי צעיר שמנגן מוזיקה ישראלית מכל הזמנים באווירה שמחה ופתוחה, בסגנון "בירה ונשירה".

דניאל מנחה ערבי שירה בציבור מקסימים במסגרת השחר של מירב- ומאפשר למחלימים ולמחלימות חוויה משחררת, מאווררת ומפיגה.

אורלי בן משה

מורת דרך

אורלי בן משה

מורת דרך – מומחית לירושלים

B.ed מכללת בית ברל, תעודת מורת דרך – משרד התיירות.

מוטו מקצועי - נתינת הזדמנות לצאת לטיול.
הטיול מוכיח למחלימות ומחלימים שהכל אפשרי. אני מאמינה שהטיול, המותאם למאפייני הקבוצה, מותיר חותם ומעורר את החשק לחזור לטייל, כל אחת ואחד בהתאם ליכולותיו.

צוות מתנדבים ומנהלה

ענת קרמר

המנהלת האדמיניסטרטיבית של "השחר של מירב"

ענת קרמר

ענת הינה המנהלת האדמיניסטרטיבית של "השחר של מירב" - היא פועלת בתפקיד זה, לאחר שהשתתפה בסמינר שלנו והביעה רצונה לסייע לפעילות עבור מחלימות מסרטן.

ענת פועלת בתפקידה מתוך שליחות גדולה ונתינה רבה לכל מי שמתעניין בתכנית ובמקש/ת להירשם אליה. רמת השירות שענת מעניקה למחלימים ולמחלימות הינה יוצאת דופן, כמי שמכירה היטב את הצרכים של אוכלוסייה זאת.

נילי נאמן

מנהלת התוכן והמנחים

נילי נאמן

נילי אחראית על תכנון התוכנית לקראת כל סמינר חדש - הבנת הנושאים היותר רלבנטיים לפי מאפייני הקבוצה. גיבוש של התוכנית המתאימה לקבוצה החדשה, שיבוץ המנחים, ומתן מענה לכל סוגיה הקשורה בקיומה של תכנית איכותית המותאמת לסטנדרטים המקצועיים של "השחר של מירב". במסגרת השבוע בו מתקיים הסמינר, נילי מלווה באופן צמוד את תהליך היישום של התוכנית.

אייל חי

אחראי משמרת ומלווה קבוצה

אייל חי

אייל הוא "מתנדב בנשמתו", על לב גדול ונתינה אינסופית. אייל הצטרף לאשתו שהחלימה מסרטן, לסמינר נופש והעצמה, ומיד לאחריו פנה להנהלת השחר של מירב כדי להציע את התנדבותו.

אייל מביא איתו למחלימים ולמחלימות, מקום מכיל ובטוח, וכתובת אחראית למתן מענה לכל צורך שעולה בקבוצה.