שאלות ותשובות

צוות השחר של מירב נערך לתכנית שבועית מגוונת על מנת לחשוף את המחלימים למספר רב של טכניקות וכיוונים שיתרמו לשיפור החיים. אנו משוכנעים שלא תרצה לעזוב לפני סיום התכנית.. היינו ממליצים לך בחום לאפשר לעצמך את ההזדמנות להצטייד ב- "ארגז הכלים" שמציעה התכנית  כיצד לחיות חיים בריאים ומאוזנים יותר. בכל מקרה, ההרשמה לתוכנית הינה לשישה ימים בהם מתקיים תהליך של בניית חוסן נפשי.

תכנית השחר של מירב מאד מגוונת, ובאמצעותה נחשפים לשיטות וטכניקות שונות. יש בתכנית מספר מרכיבים קבועים: 

  • פעילות העצמה – תרגול ועיסוק בתהליכי צמיחה וחוסן אישיים. 
  • טכניקות לאיזון הגוף והנפש – דמיון מודרך, יוגה, טאי-צ'י, קשיבות, סדנאות צחוק, תרפיה באומנויות, פסיכודרמה ועוד 
  • תזונה-בישול בריא-ופעילות גופנית  –  הרצאות, תרגולים ויישום בתחום הבישול הבריא, ספורט ופעילות גופנית 
  • אירועים חברתיים – פעילות ערב, חיזוק קשרים חברתיים בין המחלימים שעברו אותה חוויה 
  • נופש ופנאי – סדנאות תופים, מספרי סיפורים, טיול, ברכת שחייה ועוד 
  • מידע חשוב למחלימים – הכרת מגמות בעולם הרפואה, זכויות המחלים, הכרות עם ארגונים בקהילה להמשך תהליך של העצמה אישית, לימוד מניסיונם מחלימים ותיקים.

 הפעילות מתבצעת בקבוצות קטנות ומועברת על ידי מיטב אנשי המקצוע מתחומי הרפואה, הפסיכואונקולוגיה, העצמה, התזונה, והספורט.

 אם הנך מבוטח בכללית מושלם, או במאוחדת שיא אתה יכול ליהנות מהנחות גדולות מאד.  בנוסף אנו משתדלים להעניק הנחות משמעותיות לחברי קופות אחרות שעדיין לא נמצאות בהסדר אתנו. פרטים מדויקים תוכל לקבל בכפתור "הרשמה לתכנית". בכל מקרה המחיר כולל תנאי פנסיון מלא והשתתפות בכל הסדנאות והפעילויות.

בוודאי – תוכל לגלוש לאתר כללית מושלם ולהוריד משם טופס הרשמה על ידי לחיצה על הקישור הבא

תכנית השחר של מירב מציעה קונספט שונה וחדשני (במקובל גם במדינות מסוימות בעולם  – ארה"ב, אוסטרליה, גרמניה) ששונה מפעילות מקובלת ומוכרת של השתתפות פרטנית בסדנאות שונות. 

ההבדל הוא בחיבור של כל המרכיבים לתוכנית משמעותית וכוללת- מה שלא מתאפשר הסדנא מסוג אחד/ חד פעמית.

אנו מציעים תכנית המשלבת ויוצרת אינטגרציה בין מרכיבים מרכזיים ומשמעותיים שיאפשרו "שינוי עמדות משמעותי" כלפי החיים שלפנינו.

התוכנית המאוד מגוונת, שפותחה על ידי מיטב אנשי המקצוע בתחום ההחלמה ממחלות הסרטן (אונקולוגים, פסיכואונקולוגים, רופאי ספורט, ותזונאים), מתקיימת בנוף פסטוראלי ומרגיע, מאפשרת  חשיפה של המחלים למגוון של תפיסות, מודלים, כלים וטכניקות מהן יוכל לבחור המחלים את הטכניקות שמתאימות לו , ולכלול ב"ארגז כלים" משלו את הכלים הרלוונטיים לו, לפני שמתחילים את החיים מחדש.

חשוב להדגיש את הקשר שיצרה תוכנית "השחר של מירב" עם גורמים מקצועיים בקהילה (אליהם תוכל להיחשף במהלך השבוע ), כדי לאפשר למחלימים המשך תהליך החיזוק והעצמה, בתמיכה של גורמים אלה.

מתוך מחשבה של המומחים המקצועיים שלנו, אנו מוצאים שחשוב מאוד לאפשר זמן למחלים עצמו ללא בן/בת הזוג כדי לחוות תהליך המשמעותי עבורו . 

אנו מאמינים שמאד חשוב עבור המחלים לקחת פסק זמן שהוא רק שלו, לפני החזרה למסלול של זוגיות, משפחה, עבודה ותחביבים. 

יחד עם זאת התכנית בהחלט מאפשרת הצטרפות בן/בת הזוג מקרים שהמחלימ/ה מאמין שההגעה לסמינר שלנו עם המלווה שלו/שלה חשוב להחלמתו/ החלמתה. 

על פי הערכת המומחים, השונות בין המחלימים יכולה דווקא לתרום לחוזק הקבוצתי ומכאן גם לאפשר "חוסן אישי".  מה שמחבר את הקבוצה היא החוויה המשותפת של התמודדות לא קלה עם מצב רפואי ותהליכים מאד דומים, כך שכל אחד יכול לתרום לדינאמיקה הקבוצתית, ולהיתמך מניסיונם של מחלימים אחרים, ללא הבדל של סוג הסרטן, גיל או ג'נדר.

התפריט של המלון בה אנו מתארחים מאוד מגוון. כך שכל אחד /אחת יכול למצוא בתפריט העשיר בכל ארוחה, את המרכיבים המתאימים לו,  אישית.

אנשי המקצוע מצביעים על קשר בין אורח החיים אותו אנו מנהלים והקטנת הסיכון להישנות המחלה. תוכלו להיכנס לדף המאמרים ולקרוא מאמרים ומחקרים בעניין זה.

תכנית השחר של מירב מעניקה למחלימים כלים לחיים לאיזון, הנאה, שחרור מלחצים  ובריאות. כל מחלים עובר תהליך חוויתי של העצמה, לימוד ובנית מוכנות לחיים בריאים יותר תוך אימוץ דרכים חדשות לשמירה על הגוף והנפש.

התכנית עוסקת בעיקר בהעצמה ריגשית/מנטאלית ופחות בהיבטים הרפואיים. המחלימים מגיעים לתכנית שלנו לאחר שלב הטיפולים, הבדיקות והביקורות הרפואיות, כאשר המוטו שלנו הוא "הטיפולים מאחוריך והחיים לפניך"… 

אנו רוצים לתת לכל מחלים  אפשרות ללקיחת פסק זמן להתאוששות ובעצם לאפשר תהליך נכון של תמיכה והעצמה נפשיים לאחר תקופה ארוכה שבה המערכת הרפואית הייתה הגוף התומך, ולאחר תקופה כל כך אינטנסיבית ששמה את הדגש על ההחלמה הפיזית מהמחלה.

כדאי ורצוי להגיע  ביום א'  בשעה 11:00 וזאת כדי להספיק לעבור קליטה, להתמקם בחדרים ולהתחיל פעילות כבר בשעה 11:30.

המחלימים מתארחים בבית מלון בתנאי אירוח מלאים. על כן אין צורך להביא מגבות, מצעים או כל ציוד אחר. 

השהות במרכז ציפורי היא כמו שהות בכל בית מלון אחר, שמציע שירותי אירוח. המחלימים ייהנו במהלך השבוע מארוחות מלאות, משירות חדרים (ניקיון וסידור) ומשתייה חמה לאורך כל היום.

בהחלט כן. 

למלון בו אנו מתארחים יש תעודת כשרות.

 כמו בכל בית מלון, אם מתעוררת בעיה רפואית, הצוות ינקוט בכל האמצעים על מנת לעזור.  כמו כן ניתן לקחת בחשבון שבמידת הצורך,  אפשר להגיע לבי"ח הדסה בירושלים, או למרפאת טרם, ולקבל את הסיוע הרפואי הנדרש.

כל בעיה, בקשה ותקלה שמתעוררים תטופל על ידי נציג שלנו במקום. את הקבוצה ילווי במהלך השבוע הזה מתנדבים שלנו שיהיו הכתובת שלכם לכל דבר ועניין. בנוסף- כמו כן הנהלת "השחר של מירב" תהיה זמינה לכל פניה בטלפון 072-2427722.

השחר של מירב

סביבת החלמה מיטבית למחלימי סרטן

מדינות הגנת פרטיות

 

השחר של מירב נושא בשליחות חברתית השואפת להיטיב עם מי שסיימו טיפולים אונקולוגיים מצילי חיים, והם זקוקים לתמיכה וסיוע לחזרה למסלול החיים

אנו מבקשים לפנות לכל מ י שסיימ/ה את הטיפולים האונקולוגיים ולהציע לו /לה להגיע לסמינר מקצועי, וייחודי לחיזוק החוסן הנפשי . את הסמינר הזה, המתקיים בתנאי RETRIT, עברו כבר אלפי מחלימות ומחלימים ואנו רוצים להגיע למחלימות ומחלימים חדשים ולהציע להןן את מודל "סביבת ההחלמה המיטבית" שהתאמנו לטובת מחלימי סרטן.

 

·         המידע שאנו מבקשים לאסוף כולל את הפרטים של מי שמעוניינ/ת להגיע לסמינר שלנו

·         המידע נשמר המאגר המידע שלנו ואינו משמש אלא לצרכי הפנייה למי שפנה אלינו לקבל מידע על התוכניות שלנו למחלימי סרטן

·         המידע שאנו אוספים אינו משמש שום גורם אחר, זולת לצרכים שהצגנו לעיל.

·         על מי שמעוניינ/ת שנוציא אותו /אותה ממאגר הנתונים שלנו, יכול לפנות אלינו , ואנו נגרע אותו מרובץ הנתונים.

·         מדיניות שמירת הפרטיות שלנו מוטמעת באתר ושקופה לעל מי שמעוניין לראות אותה ולהגיב עליה.

·         ניתן לפנות אלינו בשאלות ישירות דרך האתר שלנו –www.forlife.co.il

·         מדינות הגנת הפרטיות שלנו נמצאת בתוקף כבר שנים ומוטמעת אצלנו החל מ 2020.