מאמרים מקצועיים

הנחיות לתזונה נכונה

שמירה על ההנחיות שלהלן עוזרת להקטין את הסיכון לחלות במחלות לב, סכרת, לחץ דם גבוה וסרטן. תזונה נכונה הינה חלק מאורח חיים נכון. בחרו את דרכם והחלו כבר היום

לקריאת המאמר

טיפולי גוף נפש בסרטן

מחקרים מראים כי אחוז הולך וגובר של מטופלי סרטן פונים לקבל טיפולי גוף-נפש. במאמר קצר זה נגדיר ננסה לענות בקצרה מהם טיפולי גוף-נפש? מהו התפקיד של טיפולי הגוף-נפש בתחום מחלת הסרטן, והאם יש כבר עדויות מדעיות מבוססות המעידות על היעילות והבטיחות של טיפולים אלו לחולי סרטן?

לקריאת המאמר

טאיצ'י-צ'וואן וצ'י-קונג

בשל התובנות הנעלות שמהדהדות ברקע שלהם, הן הצ'י-קונג והן הטאיצ'י הינם בעלי כח חדירה אדיר אל מעמקי הגוף, וכאשר הם לובשים את אופיים המקצבי (תרגול בפרקי זמן קבועים), הם אלו שבונים בתוכנו את כוחות החיים, ומשיבים לגוף-נפש את המלאות והזרימה,את שפע החיים ואת שיעור הקומה הרוחני שמסוגל להעניק את האושר שאליו כמהה הנפש. 

לקריאת המאמר

המיניות אצל מחלימי סרטן

בזמן משברי חיים, מחלות, נתוחים או כל שינוי בחיי היומיום חשוב לבני האדם המגע. כאשר ילד קטן נופל ונחבל, מה שירגיע אותו בעיקר, יהיה חיבוק של אחד ההורים. המגע, הליטוף והחיבוק חשובים לכן, בכל גיל ובכל מצב חריג.

לקריאת המאמר

דיכאון והתפקוד המיני​

דיכאון משפיע על כל האספקטים של חיינו כולל מערכות היחסים ובהן גם יחסי המין. כשאחד מבני הזוג סובל מדיכאון , המצב ישפיע גם על בן הזוג השני. מערכת יחסים טובה עם בני הזוג היא טפול מצוין לדיכאון כי במצב נפשי ירוד אנו זקוקים לאהבה. הבנה, קרבה ותמיכה של הסובבים אותנו.

לקריאת המאמר

טיפים